Zastupujeme firmy:

speciální nitě, nehořlavé nitě, metalické nitěprůmyslové šicí nitě, oděvní šňůry a švihadlai_nastrisuché zipy

COTOPOLY - jádrové šicí nitě polyester /bavlna PDF Tisk Email
Jádrové šicí nitě Cotopoly spojují nenahraditelné vlastnosti bavlny a vlastnosti polyesterového vlákna. Vysokopevnostní polyesterové hedvábí tvoří základ jednoduché příze a je opředeno dluhovlákennou česanou bavlnou. Takto vyrobená jednoduchá příze je seskána v neupravený polotovar šicí nitě. Následuje dvoufázové barvení na moderních vysokotlakých barvících aparátech a vlastní proces barvení je plně automatizován. Je nanesena šicí doúprava s následnou laboratorní kontrolou. Výsledkem jsou šicí nitě s vlastnostmi bavlny a pevností polyesterového hedvábí. Je ideální pro šití bavlněných výrobků a jejich směsí, výrobků z lýkových vláken a všude tam, kde jsou požadovány vlastnosti bavlny. Splňují všechny požadavky, které vyžadují moderní vysoce výkonné šicí stroje.

COTOPOLY 150 Je vhodná pro šití ložního prádla, košil, halenek ručníků, výrobků z pletenin, dámské a pánské konfekce, sportovních oděvů.
COTOPOLY 80
Dobrá pevnost předurčuje nit k použití u namáhaných švů, ideální pro šití středně těžkých materiálů - dámská a pánská konfekce, sportovní oděvy, pracovní oděvy, uniformy, přikrývky a lůžkoviny.
COTOPOLY 50
Pevnost v tahu téměř 30N zaručuje pevné švy u těžké konfekce.

Tabulka fyzikálních mechanických vlastností
č.etiketní
(jemnost TEX)
Průměrná pevnost
v tahu - N
Poměrná pevnost
cN/tex
Průměrná tažnost
při přetrhu - %
120 (12,?x2) 11,4 42,9 17,3
80 (20x2) 18,8 47,1 19,3
50 (20x3) 29,8 48,3 19,4